מחפש עבודה | עובדים לעסק? פז הון אנושי כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  בטיחות בעבודה – מה כדאי לדעת?

  בטיחות בעבודה חשובה הן למעסיק והן לעובדים. על ידי הקפדה על החוקים והתקנות המתאימים, מעסיקים יכולים להימנע מתאונות ותביעות משפטיות, תוך קידום סביבת עבודה בטוחה. עובדים חייבים להיות מודעים לסיכונים הכרוכים במלאכתם, וכיצד להישאר בטוחים, בעוד שמעסיקים צריכים להבטיח שמקום העבודה שלהם בטוח ועומד בכל תקנות הבטיחות של המדינה.

  מספר סיכונים בריאותיים ובטיחותיים יכולים להתרחש בכל מקום עבודה, כך שכולם חייבים להבין כיצד לזהות ולצמצם סיכונים אלו. על ידי עבודה משותפת, מעסיקים ועובדים יכולים לעזור ליצור סביבת עבודה בטוחה יותר. בטיחות וגיהות במקום העבודה מכסים נושאים שונים, החל ממניעת החלקות, כלה בעבודה עם ציוד מכני כבד, ועד חומרים מסוכנים.

  האם יש הבדל בין בטיחות בעבודה לבטיחות במקום העבודה? 

  כמעסיקים, אתם אחראים לשמירה על הבטיחות במקום העבודה שלכם. אתם יכולים וצריכים לעשות זאת על ידי: 

  בטיחות בעבודה

   

  לאחר קוביד-19, העולם השתנה. הרבה אנשים כבר עובדים מהבית. אם הנכם מעסיקים, זכרו שלעבודת השכירים שלכם מהבית עדיין יש סיכונים רבים הקשורים לבטיחות בעבודה.

  בטיחות במקום העבודה

   

  בהתאם כמובן לאופי העבודה, ישנן עבודות שאינן מבוצעות מהבית. יש לשמור על מקום העבודה בטוח עבור עובדים, מנהלים ומבקרים כאחד. חשוב לזכור כי מבקרים בייחוד אינם מודעים לסכנות או נהלי הבטיחות במקום.

  כיצד עובדים יכולים לעזור לבטיחות ובריאות?

  הפסקות קצרות על מנת למתוח את הרגליים

   

  חשוב לדאוג לגוף בזמן העבודה, ואחת הדרכים לעשות זאת היא לקחת הפסקות לעתים קרובות כדי להסתובב ולהתמתח. זה יעזור לכם לשמור על הבריאות, בנוסף שיכול לשפר את הפרודוקטיביות. אז בפעם הבאה שאתם מרגישים שאתם מתוחים או עייפים, קחו הפסקה והסתובבו כמה דקות.

  האם ידעתם שישיבה למשך זמן רב עלולה להזיק לבריאות? לכן חשוב לקחת הפסקות מדי פעם בשביל לקום ולהסתובב. הליכה היא דרך מצוינת להתאמן, והיא גם יכולה לעזור לנקות את הראש ולהפיג מתחים.

  שתו הרבה מים

  אלה העובדים בשמש הקופחת של ישראל או בסביבה חמה ארחת חשופים יותר לסכנת התייבשות. ישנן דרכים רבות ושונות לשמור על כך ששותים מספיק מים לאורך כל היום. כגון:

  • שתו מים תוך כדי האוכל.  
  • קחו אתכם בקבוק מים כשאתם יוצאים מהבית, ושתו לגימות קטנות ממנו באופן קבוע. 
  • אכלו מזונות המכילים הרבה מים, כמו טחינה או פירות וירקות. 
  • אם אתם מתאמנים, הקפידן לשתות מים נוספים כדי לפצות על המים שאתה מאבדים בזיעה.

  תפעלו לפי הנחיות הבטיחות של המקום והמדינה

  חשוב ביותר לציית לנהלי הבטיחות במקום העבודה, שכן זוהי הדרך היעילה ביותר להבטיח שאף אחד חס וחלילה לא ייפגע. כך יהיה ניתן למזער את הסכנה של פציעות במקום העבודה ואולי אף להימנע מהן לחלוטין. שימו לב לשלטי האזהרות והבטיחות המתריעים בפניכם כיצד יש להתנהג.

  כיצד מעסיקים יכולים לתרום לשמירה על הבטיחות בעבודה?

  המעסיק אחראי לבריאותם ובטיחותם של עובדיו וכל מי שנמצא במקום. הוא אחראי להבטחת בריאות והבטיחות בעבודה. עליו להכיר את החובות המשפטיות על פי החוק או את שיטות העבודה הפופולאריות שמקומות עבודה וממוני בטיחות אחרים בתעשיייה נוקטים. להן מספר טיפים למעסיק:

  העסקת ממונה בטיחות בעבודה

  מעסיקים מעל ל 50 עובדים חייבים ליישם ולאכוף מדיניות ונהלי בטיחות. לשם כך הם חייבים להעסיק ממונה בטיחות בעבודה בשביל שיפקח שהכל מתנהל בהתאם. זה לא אפשרי לתת את אותה רמת פיקוח לכל עובד, אבל נדרשת רמת פיקוח לקבוצות אשר נמצאות יותר בסיכון לתאונות כמו עובדים חדשים או צעירים.

  ציוד בטיחות

  לעולם אין להתפשר על בטיחות עובדיכם. על ידי השקעה בציוד בטיחות וגיהות, אתם מגינים על העובדים שלכם, בכך יכולים לתת להם הרגשה שאכפת לכם מהבטיחות שלהם, שבתורו יכול להגביר להם את המוטיבציה לעבוד. בטיחות בעבודה היא זכות יסוד של כל עובד, ומעסיקים צריכים להתייחס אליה ברצינות.

  מחפש עבודה | עובדים לעסק? פז הון אנושי כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   דילוג לתוכן