מחפש עבודה | עובדים לעסק? פז הון אנושי כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  בעלי תפקידים בבטיחות: מי הם, איך הם פועלים ולמה הם חיוניים לארגון שלכם?

  בטיחות בעבודה היא נושא קריטי עבור כל ארגון. בעלי תפקידים בבטיחות כגון ממוני בטיחות, ועדות בטיחות ונאמני בטיחות ממלאים תפקיד מכריע בקידום תרבות של בטיחות בארגון. הם אחראים על זיהוי סיכוני בטיחות, הדרכת עובדים, אכיפת נהלי בטיחות וחקירת תאונות וכמעט תאונות. בעלי תפקידים אלה חיוניים על מנת לשמור על בריאות העובדים ולמנוע תאונות עבודה, דבר שחוסך בהוצאות ומשפר את המורל.

  בעלי תפקידים בבטיחות: מי הם, איך הם פועלים ולמה הם חיוניים לארגון שלכם?

  מיהו ממונה בטיחות?

  ממונה בטיחות הוא הגורם המקצועי והמומחה לנושא הבטיחות בארגון. תפקידם של ממוני הבטיחות הוא לפקח, לייעץ ולפעול לקידום הבטיחות ומניעת תאונות ונזקים במקום העבודה. הם אחראים לזהות גורמי סיכון, להמליץ על אמצעי בטיחות, לוודא עמידה בדרישות החוק והתקנות, לבצע הדרכות בטיחות לעובדים ומנהלים, לחקור אירועים וכמעט תאונות ולהפיק מהם לקחים. כמו כן, הם מלווים את ועדת הבטיחות ויוזמים פעולות לשיפור מתמיד ברמת הבטיחות בארגון. ממוני בטיחות הם שחקני המפתח בקידום תרבות ארגונית של בטיחות בעבודה ובכלל.

   

  מהו התפקיד של ממונה בטיחות?

  התפקיד המרכזי של ממונה הבטיחות הוא להוביל את נושא הבטיחות בארגון ולוודא כי מתקיימת סביבת עבודה בטוחה עבור העובדים. הממונה אחראי לזהות, לאתר ולהעריך סיכונים וגורמי סיכון במקום העבודה, ולהמליץ על דרכי מניעה והפחתת סיכונים אלה. כמו כן, עליו לוודא קיום הדרכות בטיחות שוטפות לעובדים, לבצע מבדקי בטיחות וביקורות, ולחקור אירועים שכמעט גרמו לנזק וגם תאונות עבודה. הממונה אחראי לעקוב אחר התקנות והחוקים בנושא בטיחות, ולוודא כי הם מיושמים בארגון. בנוסף, הוא מלווה את ועדת הבטיחות ומהווה כתובת מקצועית לכל שאלה או בעיה הקשורה לבטיחות בעבודה.

   

  היכן מעסיקים לרוב ממוני בטיחות?

  ממוני בטיחות מועסקים בדרך כלל בארגונים גדולים שיש בהם סיכוני בטיחות מובהקים, כמו מפעלי ייצור, בנייה, כרייה, אנרגיה, תעשייה כימית ועוד. גם במוסדות רפואיים כמו בתי חולים וקופות חולים, וכן במוסדות חינוך מעסיקים ממוני בטיחות. ענפים נוספים שבהם מועסקים ממונים הם תחבורה ציבורית, נמלי ים ואוויר, מתקני ספורט ואירועים המוניים. ברשויות מקומיות יש מחלקות בטיחות עם ממונים. חברות ניקיון, אבטחה ושמירה המעסיקות עובדים רבים גם נדרשות לממוני בטיחות. בענפים מסוכנים שיש בהם חומרים מסוכנים או עבודות בגובה, הממונה הוא דרישה בחוק. בקיצור, בכל ארגון שיש בו פוטנציאל משמעותי לתאונות עבודה, ממונה הבטיחות הוא בעל מקצוע הכרחי.

   

  מהי החשיבות בעבודתם של ממוני בטיחות?

  ההיבט החשוב ביותר בעבודת ממונה הבטיחות הוא המניעה – לזהות מראש סיכונים פוטנציאליים ולפעול כדי למנוע תאונות ופגיעות בבריאות העובדים. על הממונה לבצע סקר סיכונים שיטתי בשגרה ולפני פעילויות חדשות, ולהתריע מראש על סיכונים אפשריים. כמו כן, חשובה מאוד ההדרכה לעובדים – הסברה על נהלי בטיחות, שימוש נכון בציוד מגן אישי והקניית מודעות לסיכונים בעבודה. תפקיד נוסף הוא אכיפה ופיקוח של נוהלי הבטיחות ותיקון ליקויים.

   

  פז הון אנושי – חברת השמה מקצועית

  אנחנו בחברת פז הון אנושי נדאג לספק עבורכם את המענה עבור ממונה בטיחות דרושים ובנוסף השמת ממוני בטיחות בתעשייה. בזכות הכשרה מקצועית וארגון עבודה לכלל ממוני הבטיחות שעמדו בהצלחה את המבחנים וההכשרות שלנו, לאלפי עסקים בישראל קל לאתר מומחים מקצועיים בתחומי הבטיחות.

  השאירו עוד היום את הפרטים שלכם ואנחנו נשמח ליצור איתכם קשר בהקדם.

  מחפש עבודה | עובדים לעסק? פז הון אנושי כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   דילוג לתוכן