כיצד למצוא ולהעסיק את ממונה הבטיחות המתאים לחברה שלך?

שתף את הפוסט > > >

בטיחות היא היבט חיוני בכל מקום עבודה, ובאחריות המעסיקים להבטיח שעובדיהם עובדים בסביבה בטוחה. כדי להשיג זאת, לחברות יש קצין בטיחות שאחראי על יישום מדיניות ונהלי בטיחות. עם זאת, מציאת והעסקת קצין הבטיחות המתאים עבור החברה שלך יכולה להיות משימה לא פשוטה. במאמר זה נדון, כיצד למצוא ולהעסיק את קצין הבטיחות המתאים לחברה שלך.

אילו פעולות נדרשות בכדי למצוא ממונה בטיחות מתאים?

במיוחד עבורכם ריכזנו את הפעולות הדרושות לצורך העסקתו של ממונה הבטיחות, איך נכון להגדיר את התפקיד ואילו כישורים חייבים להיות לכל ממונה בטיחות, בואו ונגלה זאת יחד:

 

 • קבעו את תפקידו של ממונה הבטיחות

הצעד הראשון במציאת ממונה הבטיחות המתאים לחברה שלכם הוא לקבוע את תפקידו של קצין הבטיחות. קציני בטיחות יכולים להיות בעלי אחריות שונה בהתאם לענף ולגודל החברה. לדוגמה, לקצין בטיחות בחברה עשויה להיות אחריות שונה מזו של קצין בטיחות במתקן בריאות. לכן, חשוב לקבוע את תחומי האחריות הספציפיים של קצין הבטיחות בחברה שלכם לפני תחילת תהליך הגיוס.

 

 • אילו כישורים וניסיון נדרשים

לאחר שקבעתם את תפקידו של קצין הבטיחות, השלב הבא הוא לזהות את הכישורים והניסיון הנדרשים לתפקיד. הכישורים והניסיון הנדרשים עשויים להשתנות בהתאם לענף ולגודל החברה. עם זאת, כמה כישורים וניסיון נפוצים הנדרשים לממונה בטיחות כוללים:

  • קורס ממונה בטיחות ממוסד לימודים מוכר 
  • הסמכה בבריאות ובטיחות תעסוקתית 
  • ניסיון ביישום מדיניות ונהלי בטיחות של מקום העבודה
  • הכרת תקנות ותקני בטיחות מדינתיים
  • כישורי תקשורת ומנהיגות חזקים לצורך תפעול צוות העבודה

 

 • פרסמו את המשרה

השלב הבא הוא פרסום המשרה הדרושה. אתם יכולים לפרסם את התפקיד בלוחות דרושים, מדיה חברתית ואתרים ספציפיים לתעשייה. בעת פרסום המשרה, הקפידו לכלול את תחומי האחריות הספציפיים של ממונה/קצין הבטיחות ואת הכישורים והניסיון הנדרשים. זה יעזור למשוך מועמדים שמתאימים לתפקיד.

 

 • בדיקת קורות חיים ושלב הראיונות

לאחר קבלת פניות ממועמדים שונים, השלב הבא הוא בדיקת קורות חיים וביצוע ראיונות. בעת ביצוע ראיונות, שאלו שאלות שיעזרו לכם לקבוע אם המועמד מתאים לתפקיד. 

 

השאלות שאתם יכולים לשאול כוללות:

– איזה ניסיון יש לך ביישום מדיניות ונהלי בטיחות?

– איך נשארים מעודכנים בתקנות ובתקנים בטיחותיים?

– האם תוכל לתת דוגמה לזמן שבו זיהית מפגע בטיחותי ויישמת פתרון לטיפול בו?

– איך אתה מעביר לעובדים מדיניות ונהלי בטיחות?

על פי התשובות של המועמד שלכם, אם תוכלו להעריך את רמת הניסיון שלו בתחום, את החשיבה ההגיונית שיש למועמד ולצפות להתנהלות עתידית בעבודה.

 

הדרכה ותמיכה לאורך העבודה

לאחר העסקת קצין הבטיחות, חשוב לספק הדרכה ותמיכה. הדבר יסייע לקצין הבטיחות להכיר את מדיניות ונהלי הבטיחות של החברה וליישם אותם ביעילות. אתם יכולים גם לספק תמיכה שוטפת לממונה הבטיחות כדי להבטיח שיש להם את המשאבים הדרושים להם כדי לבצע את עבודתם ביעילות במיוחד עבור ממונה בטיחות אש במפעל.

 

פז הון אנושי – ממוני בטיחות בכל הארץ

דרושים ממוני בטיחות בכל רחבי הארץ עם פז הון אנושי!

אנחנו מחפשים ממוני בטיחות שיוכלו לבצע את העבודה כראוי ולעבור את ההדרכה המקצועית והאיכותית שלנו כדי להשתלב במערך העבודה בכל המקומות הדרושים בתעשייה.

מציאת והעסקת ממונה הבטיחות המתאים לחברה שלכם דורשת תכנון ושיקול דעת מדוקדק. אנחנו בפז הון אנושי נעזור לכם למצוא את ממונה הבטיחות המתאים ביותר תוך כדי שאנחנו נעביר אותו את הליווי המקצועי שלנו ונעזור לממונה הבטיחות להשתלב בתוך העבודה שלכם.

השאירו פרטים עוד היום ואנחנו נשמח ליצור איתכם קשר בהקדם.

 

פוסטים נוספים

עבודה לממוני בטיחות
מאמרים

עבודה לממוני בטיחות: איך להתחיל היום

עבודה לממוני בטיחות היא תחום חשוב ודינמי, המציע מגוון רחב של הזדמנויות תעסוקה. ממוני בטיחות הם אנשי מקצוע החיוניים לשמירה על בריאות ובטיחות העובדים במקומות

קריירה כממונה בטיחות
מאמרים

הדרך לקריירה כממונה בטיחות: כל מה שצריך לדעת

קריירה כממונה בטיחות היא אחת מהאפשרויות המרתקות והמאתגרות ביותר בעולם העבודה המודרני. תפקיד זה כולל אחריות רבה על שמירת הבטיחות והבריאות של העובדים, ומחייב ידע

מחפש עבודה | עובדים לעסק? פז הון אנושי כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מחפש עבודה | עובדים לעסק? פז הון אנושי כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן