מחפש עבודה | עובדים לעסק? פז הון אנושי כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  משרות ממונה בטיחות – מה חשוב לדעת ?

  ממוני בטיחות אחראים על הרבה מאוד ממה שקורה במקום העבודה. זה לא רק תפקיד שמאציל סמכויות. על ממונה הבטיחות בעבודה להבטיח שהמקום עבודה בטוח. עובדים חייבים להיות מסוגלים לדווח לממונה על תת- תנאים או סיכונים בריאותיים במקום העבודה ללא חשש. להלן כל מה שחשוב לדעת על משרות ממונה בטיחות בעבודה

   

  פרופיל משרת ממונה בטיחות 

  ממוני בטיחות אחראים לתכנון, יישום ופיקוח של תכניות בטיחות העובדים. חובתם העיקרית היא לוודא שהחברה עומדת בהנחיות ותקני הבריאות והבטיחות שהמדינה הציבה.על מנת להעסיק ממונה בטיחות  המתאים ביותר לצרכים שלכם, חשוב מאוד לכתוב תיאור תפקיד ברור ומדויק. (דוגמא לאיך בדיוק בפסקה הבאה)

  מה תחומי האחריות של ממונה הבטיחות ?

   

  להעביר הדרכות בטיחות לעובדים 

   

  העובדים של מקום העבודה שלכם חייבים לפי חוק לעבור הדרכות בטיחות בעבודה על מנת שיוכלו לבצע את עבודתם בבטחה. דעו איזה ציוד מגן אישי דרוש לכל משימה וכיצד יש להשתמש, לאחסן ולתחזק אותו כראוי. כאשר יש קורסי הכשרת בטיחות חובה, כגון תחזוקאי מטפים או חומ"ס  ודאו שהעובדים שלכם יעברו אותם ושהם מתועדים כראוי.

  לאכוף נהלי בטיחות בעבודה 

   

  באחריות מי שמתקבל למשרת ממונה בטיחות בעבודה לאכוף נהלי עבודה ובטוחים. אי עמידה ביעד זה הוא הזמנה לתאונות. יש לעודד עובדים לזהות סיכונים במקום העבודה, ולהתריע עליהן לממונה הבטיחות. 

  תיקון תנאים לא בטוחים

   

  על ממוני הבטיחות לנקוט בצעדים מיידיים על מנת לתקן תנאי עבודה מסוכנים. כאשר סכנה כלשהי במקום העבודה לא ניתנת לתיקון מיידי, על הממונה לנקוט באמצעי זהירות ארעיים. על הממונים לבצע מעקב כדי להבטיח שאמצעי אבטחה יותקנו בזמן כדי לטפל בסכנה.

  מניעת עיכובים במקום העבודה כאשר מתרחש אירוע בטיחותי  

   

  "כמעטים" רבים נגרמים מתנאי עבודה לא בטוחים. ב – אחריות ממונה הבטיחות להכשיר ולהזכיר מעת לעת לעובדים למה לשים לב, כיצד לתקן או לדווח על תנאי עבודה מסוכנים. אם מזוהה מפגע, על הממונה לפעול מיידית להסירו.

  חקירת תאונות עבודה 

   

  ה – מממונים על הבטיחות במקום העבודה אחראים על ביצוע חקירת תאונות ולוודא שכל העובדים הנפגעים בעבודה ידווחו מיד לשירות הרפואה התעסוקתית. בנוסף על המנהל ו\או הממונה בטיחות למלא ולהגיש דיווח לזרוע העבודה על תאונת העבודה.

  הסמכות וקורסים מומלצים עבור ממוני בטיחות  

   

  סכנות במקום העבודה משתנות כל הזמן ובעקבות כך גם הדרישות מהממונים עולות. אתם יכולים להבטיח שממוני הבטיחות בעסק שלכם, יישארו עדכניים ויעילים עם קורסים בתחומי מפתח אלה:

   

  מניעת קנסות ותביעות  

   

  ממוני בטיחות בעבודה מיומנים יכולים לעזור לכם, כבעלי העסק, לעשות גילוי נאות ללא פחד או בושה ולהוכיח שעשיתם הכל כדי להגן על העובדים במקרה של תאונות ופציעות במקום העבודה. כישלון בהגנה על עובדים עלול להוביל לתביעות וקנסות כבדים הן לעסק שלכם והן לממונה הבטיחות.

   

  "להגדיל ראש"  

   

  העסק שלכם זקוק למממונים שהם לא רק מוכשרים, אלא גם יעילים. 

  וזה דורש הכשרה מקיפה יותר. ממוני בטיחות "מגדילים ראש"  כאשר הם:

  • מחנכים ומדריכים עובדים על בטיחות.
  • מזהים ומבינים איך להכיל ולסדר סכנות במקום העבודה
  • מכירים את כל התקנים הרלוונטיים
  • מיישמים לעילא ולעילא את מדיניות הבטיחות של עסק
  • מעודדים ומאפשרים משוב עובדים פתוח וכנה
  • ממוני בטיחות שומרים על העסק שלכם בטוח, חוסך לארגון הוצאות בדוגמת פיצויים או ימי מחלה, גורם לעובדים שלכם לרצות להיות יותר מעורבים, ומעלה פרודוקטיביות בקרב הצוות.

  מחפש עבודה | עובדים לעסק? פז הון אנושי כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   דילוג לתוכן