עוזר בטיחות – מיהו?

שתף את הפוסט > > >

כל חברה או ארגון בהם דרוש עוזר בטיחות יכולים להיעזר בפז הון אנושי על מנת להשיג את העובדים המוכשרים ביותר בענף. אנו חברת בת של פז בטיחות המפעילה קורס עוזר בטיחות. מטרתנו היא לספק השמה ייעודית ברמה הגבוהה ביותר בתחום הבטיחות בעבודה, לחברות רבות בכל רחבי הארץ, כאשר אנו מלווים את העובד הנקלט במקום העבודה ומסייעים הן לעובד והן לחברה בה הוא נקלט להיקלט הייטב ובצורה חלקה במקום החדש. אנו פועלים בכל ענפי המשק הרלוונטיים בהם מועסקים עוזרי בטיחות וממוני בטיחות וביניהם הבנייה, החקלאות, התעשייה, הייטק, לואו טק, מזון, הכימי ועוד.

עוזר בטיחות שכר

בשנת 2018 עבר חוק הארגון והפיקוח על העבודה אשר קבע מסגרות מחייבות ותקנים להעסקה של עוזר בטיחות בכל עסק, חברה או ארגון הנדרשים לכך. מאז ואילך קיים ביקוש רב לעוזרי בטיחות באתרי בנייה רבים ובסקטורים נוספים בתעשייה. תפקידיו של עוזר בטיחות רבים ומגוונים הכוללים אחראיות על הפיקוח, האכיפה והבקרה של תקנות הבטיחות במקום בו הוא מועסק. התקנה הקובעת שיש להעסיק עוזר בטיחות בכל אתר המיועד להקמת מבנה שגובהו מעל 7 מטרים ושטחו מעל 1000 מ"ר, יצרה מקומות עבודה רבים לעוזרי בטיחות, זאת בשל הבנייה הגבוהה שצברה תאוצה בארץ בשנים האחרונות. בהתאם לכך שכרו של עוזר בטיחות יכול להתחיל מעל השכר הממוצע במשק ולגדול בהתאם לניסיון ולתחומי האחריות, גודל האתר עליו הוא מפקח ועוד.

מיהו עוזר הבטיחות?

על מנת להיות מוגדר כעוזר בטיחות יש צורך לעבור קורס בהיקף של 45 שעות אך ורק במוסד המוכר ומאושר על ידי מפקח העבודה הראשי. למרות סיועו למנהל העבודה, עוזר בטיחות אינו יכול להחליף את מנהל העבודה באתר וחשוב לדעת זאת על מנת להימנע מקנסות על כך בבדיקות שגרתיות של מפקחי הבנייה והעבודה. עוד חושב לדעת שמנהל העבודה עצמו יכול לתפקד כעוזר בטיחות אם יוכשר לכך אך רק במידה וזה אינו פוגע בשאר תחומי אחריותו. רישום עוזר הבטיחות חייב להיכלל ברשימת 'מינוי אנשים לתפקידים מיוחדים' בפנקס הכללי. מבין תפקידיו הנוספים של עוזר בטיחות: גידור פתחים וחללים, ווידוא שכל עובד באתר, במיוחד בעבודה בגובה ובעבודה המעורבת בהתעסקות עם קווי חשמל, יקבל את ההדרכה המלאה לגבי עבודתו, ישתמש בציוד האבטחה ולא יחרוג מהתקנות הנהוגות באתר הבנייה.

מקצוע מבוקש בתעשייה – עוזר בטיחות

אין ספק שבמדינת ישראל יש עדיין צורך רב הקמת מבני דיור ומבני ציבור רבים, כך שבשנים הקרובות יהיה צורך מתמיד בהעסקת עוזרי בטיחות לפי החוק. רק כך ניתן יהיה למנוע תאונות עבודה ולדאוג לכך שהעבודה תיעשה בצורה בטוחה בבתי חולים, מוסדות ציבור, אתרי בנייה וכו'. עוזר בטיחות יכול להגיע לשכר נאה ולהתקדם במקום העבודה במידה ויתמיד בכך. למידע נוסף על פז הון אנושי עוזר בטיחות שכר, קורסים, תנאי קבלה, תנאי השמה ועוד, צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם. להתראות ובהצלחה.

פוסטים נוספים

עבודה לממוני בטיחות
מאמרים

עבודה לממוני בטיחות: איך להתחיל היום

עבודה לממוני בטיחות היא תחום חשוב ודינמי, המציע מגוון רחב של הזדמנויות תעסוקה. ממוני בטיחות הם אנשי מקצוע החיוניים לשמירה על בריאות ובטיחות העובדים במקומות

קריירה כממונה בטיחות
מאמרים

הדרך לקריירה כממונה בטיחות: כל מה שצריך לדעת

קריירה כממונה בטיחות היא אחת מהאפשרויות המרתקות והמאתגרות ביותר בעולם העבודה המודרני. תפקיד זה כולל אחריות רבה על שמירת הבטיחות והבריאות של העובדים, ומחייב ידע

מחפש עבודה | עובדים לעסק? פז הון אנושי כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מחפש עבודה | עובדים לעסק? פז הון אנושי כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן